Recyklohraní aneb Ukliďme si svět - Kytičky

Při plnění třetího úkolu: „Najdi Elektrosaura” děti s údivem poznávaly staré elektrospotřebiče: telefony, kotoučový magnetofon, podobný kufřík s léčivým přístrojem ozonit jako z filmu Postřižiny. Povídali jsme si o elektrospotřebičích, které mají děti doma, kam můžeme odevzdat staré vysloužilé elektrospotřebiče menší i větší velikosti. Navštívili jsme Recyklační centrum Marius Pedersen v Černé za Bory a na sídlišti hledali vhodné kontejnery. Už víme, že mají červenou barvu. Dva takové jsme našli i u nás ve školce. Zapojili jsme také fantazii a olejovým pastelem nakreslili svého Elektrosaura, kterého jsme si i pojmenovali: Ledničkosaurus, Kulmosaurus, Troubosaurus, Myčkosaurus… Na konec jsme si zahráli hru: „Třídíme odpad aneb Víš kam s ním a proč?”  Zde děti využily své poznatky z celého týdne. Tento projekt byl pro děti moc zajímavý a naučný.